Шановні батьки,
ваша дитина вперше переступить поріг нового навчального закладу – школи, де на неї чекатимуть цікаві уроки, веселі перерви, змістовне дозвілля, гарні друзі та перша вчителька.
Саме час подбати про підготовку комплекту шкільного приладдя, які будуть потрібні малюкові під час шкільних і додаткових занять.
Список речей, необхідних для 1 класу
1.Шкільна форма
2. Спортивна форма (спортивний костюм, кросівки)
3.Змінне взуття
4. Зошити з друкованою основою та підручники (видаються вчителем). Обов’язково обгорнути!
5. 5 зошитів у клітинку, 5 – у косу лінію, обгортки для них.
6.Учнівська ручка, простий олівець, гумка, лінійка, пенал.
7. Кольорові олівці, фарби, пензлі, склянка-непроливайка, палітра, альбом.
8. Кольоровий папір та картон розрізаний, пластилін, дощечка, стеки, ножиці безпечні, клей з пензликом (зручний для дитини), клейонка для роботи з клеєм, фартушок, папка для трудового навчання.
10. в.
Шкільний рюкзак
Головний аксесуар першокласника.
Основні критерії : невелика вага і розмір, міцний водостійкий матеріал, жорсткий каркас, анатомічна спинка і заплічні лямки; світловідбивачі; наявність накладних кишень.
Пенал
Для першокласника не варто купувати великий пенал з безліччю відділень і фіксаторів. Такий пенал буде додатково збільшувати обсяг і вагу вмісту портфеля. Кольорові олівці та фломастери зазвичай не потрібні щодня, тому варто віддати перевагу пеналу, в який поміщається необхідний мінімум – кулькові ручки, прості олівці, ластик, точилка, невелика лінійка.
Зошити в клітинку
Зверніть увагу на якість паперу (тільки білий, з чіткими лініями) і оформлення обкладинки. Для першого класу цілком достатньо 10-ти штук, оскільки протягом першого навчального року діти більше працюють з зошитами з друкованою основою.
Зошити в косу лінію.
При виборі варто звернути увагу на розмітку (вона буває різна). Щоб не помилитися з вибором, по можливості попросити рекомендації у першої вчительки. Оптимальна кількість листів в зошиті — 12-18.
Ручки
Важливо вибирати письмове приладдя з середньою товщиною корпуса. Вчителі молодшої школи рекомендують ручки з трикутним корпусом, м'якими гумовими вставками, що запобігають ковзанню. З покупкою кулькових ручок з клацальним механізмом, капілярних, гелевих краще почекати до старших класів.
Прості олівці
Краще купити відразу 5-10 штук (тип ТМ — твердо-м'який). Для першого класу краще взяти олівці в дерев'яному корпусі, що вимагають заточування. Вони міцніші і прості у використанні.
Лінійка
Довжина лінійки для першокласника не повинна перевищувати 15-20-ти сантиметрів, щоб вона легко поміщалася в пенал. Важливо звернути увагу на чіткість і розмір поділів, міцність і безпеку матеріалу. Краще купувати дітям дерев'яні лінійки, які не ковзають і менш травмонебезпечні, ніж пластикові.
Ластик
Варто купити ластик окремо. Перевагу варто віддавати м'яким ластикам, які добре справляються зі своїм завданням, не залишають розводів на сторінках підручників, зошитів, альбомів для малювання.
Ножиці
Для першого класу слід вибирати інструмент з округлими негострими краями. Такий підхід до вибору канцелярського приладдя убезпечить від травм Вашої дитини і оточуючих. Але при цьому важливо, щоб ножиці добре справлялися з папером і картоном, зручно лягали в маленьку ручку.
Клей
На уроках праці першокласнику може знадобитися як звичайний (рідкий) клей ПВА, так і клей- олівець. При виборі рідкого клею варто звернути увагу на наявність пензлика, дозатора, які допоможуть не забруднити пальчики під час занять. Не варто брати великий флакон (більше 100 грам), оскільки дитині буде важко його втримати.
Кольорові олівці
Є величезні набори для юних художників, але такий варіант доцільно розглядати для домашнього дозвілля або занять в художній школі. Для уроків малювання досить набору з 12-ти олівців, які легко заточуються, не кришаться.
Фломастери
Яка канцелярія потрібна в школу? В першу чергу, безпечна! Тому особливу увагу варто звернути на склад, зазначений на упаковці фломастерів. Купувати набір не більше 12 штук
Пластилін
Цілком достатньо стандартного набору з 12-ти кольорів. Важливо, щоб пластилін не лип до рук під час творчого процесу.
Дошка і стеки для пластиліну
Зручніше брати комплектом, деякі виробники пропонують набори, в які входить дошка, стеки і пластилін. На спеціальній дощечці зручно не тільки ліпити, але і виставляти дитячі вироби на загальний огляд.
Палітра
Зручне рішення, яке допоможе малюкові змішувати фарби різних відтінків і спостерігати за дивовижними змінами, що відбуваються, якщо, наприклад, в зелену додати крапельку червоної фарби і т. п. Наявність палітри істотно продовжує «життя» набору акварельних фарб, забезпечує зручність його використання.
Стакан-непроливайка.
Виробники канцелярських товарів пропонують найрізноманітніші ємкості для води, які будуть потрібні дитині на уроках малювання, але краще віддати перевагу саме склянці-непроливайці. Навіть якщо малюк випадково переверне таку ємність, вода залишиться всередині.
Контейнер для обідів
Навіть якщо в школі є гарна їдальня в якій смачно готують, дитині іноді хочеться перекусити в позаурочний чаc або з’їсти те, що приніс з дому. В цьому випадку стануть в нагоді дитячі контейнери або ланч-бокси з нешкідливого харчового пластику, прикрашені малюнками з улюбленими мультиплікаційними героями.
А ще, організувати робочий простір вдома, школяреві допоможе підставка для книг, стаканчик для письмового приладдя або настільний набір і розклад уроків, щоб планувати день і збирати портфель самостійно..